Çin pamuk üretiminde başı çekmeyi sürdürüyor « Cotton Expert
5 Ocak 2020
2019/20 Arz-Talep veri tablosu (Ocak Tahmin) « Cotton Expert
13 Ocak 2020

Borsa’da pamuk için ilk gong çalacak « Cotton Expert

Borsa’da pamuk için ilk gong çalacak

Posted by Alıntıdır 07 Ocak 2020

Borsa İstanbul’da yarın çalınacak ilk gong ile birlikte Pamuk Varantları işlem görmeye başlayacak. Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Sağel, çalınacak ilk gong için açıklamada bulundu. Sağel, pamuğun finans sektöründe önemli bir enstrüman rolü üstendiğini görmenin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, şunları söyledi: “08 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 09:40’da Borsa İstanbul ve İş Yatırım davetleri ile Borsa İstanbul’da ilk gongu çalacağız.

Pamuğun finans sektöründe önemli bir enstrüman rolü üstlendiğini görmek bizleri gururlandırıyor. Borsa İstanbul’da çalınacak İlk Gong töreni için heyecan ve umutla güzel işlerin olacağını düşünüyorum. Borsa İstanbul’un önderliğinde Pamuk piyasası değer kazanacak şöyle ki; Alım Varantları, belli bir vadede veya öncesinde satın alma hakkı verir ve yükümlülük vermez. Satım Varantları ise belli bir fiyattan bir dayanak varlığı belli bir vadede veya öncesinde satma hakkı verir. Böylelikle bu adımın Söke’mizin pamuğuna büyük bir değer ve katkı sağlayacağına gönülden inanıyor. Bu adımın Söke’mizin pamuk piyasası içinde hayırlı olmasını diliyorum.”

sesgazetesi.com.tr/haber/3461388/borsada-pamuk-icin-ilk-gong-calacak

gdpr-image
Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Kişisel Veri Koruma Politikasını kabul edersiniz.
Devamı